Historia

Rodzinną przygodę z meblarstwem rozpoczął mój tata – Andrzej. W 1975 roku założył firmę transportową, rozwoził meble. Firma przynosiła zyski, a zarobione pieniądze zainwestował w własną produkcje i salony meblowe rozmieszczone na terenie całej Polski. Największe z nich znajdowały się w Turku, Koninie, Gorzowie Wielkopolskim.

W 1991 roku założył wraz z mamą – Anna hurtownie meblową. Czasy na prowadzenie działalności były bardzo trudne. Na płytę czekało się długo, wybór był ograniczony. By wzmocnić pozycje na rynku, być bardziej konkurencyjnym na rynku, Tata rozszerzał asortyment – wprowadził do sprzedaży chemię stolarską- lakiery, kleje i rozpuszczalniki.

Dotychczasowe miejsce sprzedaży okazało się za małe by dalej się rozwijać. Rodzice podjęli decyzje o zakupie dużej nieruchomości. Zainwestowali w teren na którym działamy do dziś. Duża powierzchnia magazynowa, sprzedażowa dodała wiatru w żagle. Firma zaczęła świadczyć usługi cięcia i fornirowania płyt. Uzupełnieniem był transport krajowy i międzynarodowy. Auta rozwoziły towar do kluczowych klientów.

Chcąc nadążyć za dynamicznie rozwijającym się rynkiem branży meblarskiej Tata rozszerzył usługi o okleinowanie wąskich krawędzi. Duże zainteresowanie usługami przyczyniło się do zakupu kolejnych maszyn. Niestety nagła choroba    i śmierć Taty przyczyniła się do zwolnienia inwestycji i poszukiwania nowych rynków. Z racji tego, że prowadzę własną firmę w tej samej branży było mi łatwo wdrożyć się w rozpoczęte przez Tatę realizację.

Inwestycje w nowe maszyny, realizacje dofinansowań, restrukturyzacja na poziomie poszczególnych działów firmy to już moje dzieło. Mama również  zachowała zimną krew, dalej czynnie działa napędzając sprzedaż.

Pomimo stereotypów uważam, że rodzinny interes to dobry pomysł na biznes – Jesteśmy tego przykładem.

 Więcławski

Dlaczego my?

Długoletnie doświdczenie

Prowadzenie działalności na przestrzeni tak wielu lat, często bardzo burzliwych, nauczyło nas wiele, nie tylko prowadzenia biznesu, ale także odczytywać potrzeby klienta. Byliśmy i jesteśmy świadkami zmian jakie zachodzą w branży. Zaczynaliśmy w czasach, gdy towar był materiałem deficytowym, jesteśmy i działamy w czasach, gdzie towar czeka na klienta, ciekawe co przyniesie nam przyszłość.

Elastyczność

W związku z szerokim wachlarzem usług, powierzchnia magazynową jesteśmy w stanie zrealizować duże i skomplikowane zamówienia, od projektu po pakowanie i rozesłanie do miejsc docelowych.

Doskonała lokalizacja

Jest to ważny i często jeden z decydujących elementów, który przeważa w decyzji o podjęciu z nami współpracy. Lokalizacja w strefie przemysłowej miasta Radomska, bliskość kolei, terminalu kontenerowego, łatwy i szybki dojazd do DK1 pozwala zmniejszyć koszty transportu.

Profesjonalny park maszynowy

Chcąc realizować duże zlecenia, podejmować kooperacje stawiamy na jakość, a żeby ją utrzymać niezbędne są nowe i precyzyjne maszyny. Dysponujemy piłami panelowymi, okleiniarkami wąskich krawędzi z opcją ciepłego powietrza dedykowaną do produkcji frontów akrylowych, okleiniarką i frezarką do krzywizn, centrum obróbczym pracującym w 5 osiach, drukarką UV i lakiernią. Wszystkie te maszyny wraz z sprzętem okołoprodukcyjnym takim jak wózki, regały, powierzchnia magazynowa, system sprzedażowo-produkcyjny czynią nas poważnym kandydatem do podjęcia współpracy z największymi.